Directory

 

 

sutton

 

 

 

 

 Mr. Joe Sutton

Building Principal
@FZNPrincipal

 

 


 

speigel

 longo

 pohlman

hickey

 Mr. Jeff Fletcher
Assistant Principal (A-Fi)
@fzn_panther

Mr. Andrew Spiegel
Assistant Principal (Fl-La)
@FZN_AP_Spiegel

Mrs. Kelly Longo
Assistant Principal (Le-Ri)
@KCrossLongo 

Mr. Gary Pohlman
Assistant Principal (Ro-Z)
@FZN_Pohlman

Mr. Ted Hickey
Activities Director
@fznactivities 

mcgill
 

 wilson

 peters

 seive

 

Mrs. Laurnita McGill
Counselor (A-Fi) 

Mrs. Karen Wilson
Counselor (Fl-La) 
Department Chair

Mrs. Amanda Peters
Counselor (Le-Ri)

Mrs. Becky Sieve
Counselor (Ro-Z) 

Officer Bryan Harr
Resource Officer 

 

Support Staff


Julie Leacox  Principal Secretary 542-7001     
Pam Gibbs  Asst. Principal Secretary 542-7009  
Jennifer Burkemper    Asst. Principal Secretary 542-7007  
Sara Hannar
Asst. Principal Secretary 542-7003  
Sheryl Toews Activities Secretary 542-7022  
Nancy Hegger Financial Secretary 542-7028  
Deb Davidson Attendance Secretary 542-7012  
Lynda Headley Attendance Clerk 542-7011   
Ann Woods Registrar 542-7013  
Karen Berich  Guidance Clerk 542-7014  
Julee Loesche Financial Aid Coordinator    542-7031 @FZNGuidance
Rebecca Taylor Crisis Counselor 542-7015  
Christine Ragan Receptionist 542-7010  
Meagan Schulte Nurse 542-7023   
Janice Waller Nurse's Aide 542-7024  
Carolyn Schulte Librarian 542-7040  
Tamira Irby Library Clerk 542-7041  
Lorie O'Leary Auditorium Manager 542-7042   
Patrick Kane Computer Technician 542-7039  
Beth Hamburger Special Ed Secretary 542-7025  
Ann Newman Educational Diagnostician 542-7026  
Liz Ladue Speech & Language Pathologist    
Holly Marko Speech & Language Pathologist    
Julia Mallow  Psych Examiner 542-7027  
Alexis Lashley ESOL 542-7034  
Linda Nelsen  Copy Clerk    
Faculty & Staff      
Claire Adams Language Arts    
Bea Adiputra Language Arts    
Janet Antonucci Bergh German    
Trudy Aston Paraprofessional    
Julia Ayers Language Arts    
Rob Babel Band 542-7037
Joe Bacon Art    
Sharon Bader Language Arts    
Kora Baker Science    
Trish Baker Science    
Julie Banowetz Paraprofessional    
Silvia Barbagallo-Young Paraprofessional    
Rebecca Baskin Special Ed.    
Tony Bertram Language Arts (Department Chair)    @tbertramFZN
Tina Bloebaum Special Ed    
Mark Brophy  Art    
Rachel Browdy Social Studies    
Casey Brown Special Ed    
Kyle Brown Physical Ed    
Mary Lue Buescher FACS (Department Chair)    
Jason Caimi Special Ed.    
Scott Cannon Music    
Amy Chamberlain Language Arts    
Stevenia Christen Math    
Scott Clynes Physical Ed    
Kelly Cox Paraprofessional    
Scott Dillon Industrial Tech    
Amanda Dyal Math    
Jo D Englehart Math    
Jacob Farley Paraprofessional    
Nick Fisher Science    
Linda Gaither Science (Department Chair)   @lndgthr
Alec Gerke Math    
Ivette Geusz Spanish    
Laura Gianini Language Arts    
Charles Glotta Physical Ed    
Adam Goforth Paraprofessional    
Kelly Goforth Math    
Brett Graham Language Arts    
Anita Green Special Ed    
Debbie Haferkamp Special Ed    
Ryan Hanmore Paraprofessional    
Katelyn Harting Special Ed    
Caitlin Hasse Special Ed    
Jackie Hastings Math    
LaKeesha Higgs FACS    
Therese Hinchsliff Science    
Lauren Hoffman Choir 542-7038  
Cathy Howell Science    
Faith Hullinger Language Arts    
Dawn Janes Special Ed    
Josh Janisse Physical Ed   @FZNrunning
Tom Jones Paraprofessional    
Yolanda Jones Paraprofessional    
Jenina Kenessey Orchestra    
Elizabeth Kessinger Math    
Lauren King Paraprofessional    
Bill Kircher Business    
Patty Klos Business    
Courtney Kotraba Special Ed 542-7033  
Adriann Kozlowski Science    
Laura Langley Language Arts    
Taylor Lawson-Smith Science    
Jackie Layne Special Ed   @FZNsoccer
Carrie Lonneman Spanish    
Duane Ludwig Special Ed    
Kathy Luecker Paraprofessional    
Dana Luley Paraprofessional    
Jeanee Lupo Special Ed    
Renee MacDonald Science    
Rosie McDonald Math    
Kate McCarthy Social Studies    
Renee Main Special Ed    
Alice Maloney Special Ed    
Allen Mann Math    
Megan Markus Special Ed    
Kim Medley Paraprofessional    
Marcus Miazga Business    
Hallie Moon Social Studies   @therealmrsmoon
Mark Morrison Special Ed    
Kristine Muesenfechter Physical Ed    
Jeannine Nesslage Physical Ed (Department Chair)    @jnesslage11
Theresa Nigus Theatre 542-7030 @fznplayers
Karl Odenwald Social Studies    
Karen Parker Social Studies    
Mike Parker Special Ed (Department Chair)    
Steve Penn Language Arts    
Sherry Pfuhl Business (Department Chair) 542-7035  
Leslie Piotraschke Social Studies    
Megan Powell Math    
Holli Price Math    
Donna Radtke Paraprofessional    
Jeremy Rapp Business    
Jennifer Rericha Art (Department Chair)   @jennierericha
Eric Richards German (Department Chair)    
Kelly Richards Social Studies (Department Chair)    
Marty Robinson Paraprofessional    
Rita Sanders FACS    
Carol Sayers Science    
Carl Scharf Physical Ed    
Koreen Schoene Paraprofessional    
Sarah Scoggins French    
Tony Scoles Math    
Leroy Shumaker ZAEP    
Steve Siebert Social Studies    
Andrea Silver Paraprofessional    
Jamye Smith Social Studies   @JamyeSmitty
Ryan Steele Science    
Matt Steinhoff Art    
Chris Stockmann Social Studies    
Sherry Stryhal Language Arts    
Laura Trauterman FACS 542-7036  
Michael Uffman Math    
Melissa Vanhooser Math    
Jessica Voris Special Ed    
Sarah Wahl Spanish    
David Whitley Industrial Tech    
Brandon Whitmore Language Arts    
Ashley Williams Science    
Michelle Wilson Special Ed    
Scott Wolz Industrial Tech    
Stacie Wulfert Social Studies    
Sarah Zickler Art